Renovace podlah

Renovace podlah

Přes nepřeberné množství moderních umělých podlahových krytin se stále těší oblibě některých zákazníků staré parkety či dokonce prkenná podlaha.

I velmi zašlé parkety mohou znovu vypadat jako nové. Kvalitně renovované dřevěné podlahy můžeme vidět při návštěvě zámků či jiných historických památek. Cena renovace je přitom ve srovnání s cenou pořízení nové podlahy relativně nízká. Renovaci lze přitom opakovat i několikrát. Při každém renovování přicházíme broušením pouze o vrstvu v tloušťce cca 1 mm. Množství odstraněného materiálu závisí na stupni poškození podlahy. Někdy stačí odstranit pouze starý nevzhledný lak, jindy je nutno odstranit i několik mm. Pokud je poškození parket hlubší jak 3 mm, je broušení již neefektivní a v těchto případech se poškozená místa nahrazují novým materiálem. Dochází k tomu zejména při dlouhodobém působení vody, která naruší dřevěnou podlahu do značné hloubky, často skrze celou tloušťku parkety.

Základem rozhodnutí o renovaci je posouzení stavu podlahy. Vždy záleží na stupni poškození povrchu dřevěné podlahy, velikosti spár mezi jednotlivými parketami, zda se podlaha hýbe nebo vrže. Svoji roli hraje i citový vztah majitele podlahy, neboť staré podlahy mají nezaměnitelný vzhled.

r1 r2
Před renovací Po renovaci

Značky

český produktPečeť kvality